Patara

Patara'da (Gelemiş olarak da bilinir), yaşam farklı bir hızda yavaşlar - zamanın unutulabildiği ve ziyaretçilerin kendilerini evlerinde çabucak hissedebildiği yerler. Yerliler ve ziyaretçiler arasındaki dostlukların kolayca oluştuğu, eski dostları görmek için her yıl geri dönen ziyaretçilerle sonuçlanan resmi olmayan bir yer.

Kitle turizminin el değmemiş olduğu bu küçük köy, dağların eteklerinde, düzenli olarak Akdeniz'in en güzel ve el değmemiş plajlarından biri olarak yer alan, 18km'lik harika bir kumsalın yanında yer almaktadır. Yöre halkının çoğunda zeytinlikler ve meyve bahçeleri, domates, salatalık, patlıcan ve biber dolgulu yeşil evler ve üzerine fasulye, chillis, mısır ve susam gibi mevsim sebzeleri yetiştiren küçük araziler bulunur. köyün çevresindeki tepelerde, lezzetli yerel balların üretimi için kullanılır.

Patara'da kalmak, yerel insanlarla tanışmak, onların hikayelerini dinlemek ve geleneklerini öğrenmek için size fırsat verecektir. Düğünler, katılımlar ve festivaller de dahil olmak üzere yerel kültür ve gelenekleri kutlamak için teşvik edilir. Kırsal Türkiye'de olduğu gibi, kırsal alanda olduğu gibi yaşam tarzını biraz öğreneceksiniz.

Köy Patara Milli Parkı'nda yer almaktadır, bu nedenle bina oldukça kısıtlıdır. Plaja kısa ama çok hoş bir yürüyüş mesafesindedir, ancak çoğu konaklama birimi ücretsiz ulaşım imkanı sunar ve köyün merkezinden kalkan yerel bir minibüs servisi vardır. Köy, ormanlık bir vadide, açık kırsal alanlarla çevrilidir. Köyün merkezinde, yerlilerin dünyayı haklara kavuşturmak için buluştuğu 'cay' (çay) bahçesi bulunur. Dua çağrısının andıran sesini günde birkaç kez duyulabilen cami var. Basit ama lezzetli yemeklerin tadını çıkarabileceğiniz birkaç küçük dükkan, bir postane, birkaç berber ve bir avuç restoran ve lokanta var. Ziyaretçiler, taze yerel ürünlerin çeşitliliğinden memnun kalacaklardır. Yabani kekik, kekik, rezene ve adaçayı gibi taze otlar dağlarda gelişir. Geleneksel yerel mutfak, yerel olarak yetişen bol miktarda taze meyve, sebze ve bitkilerden tam olarak yararlanır. Köy sessizdir ve akşamları restoranlardan birinde bir yemeğin tadını çıkarabilir, ardından seçeceğinize dönmeden önce köyün çay bahçesinde yerlilerle sohbet ederek bir içki veya bir 'cay' (çay) ve bir dondurma izleyebilir konaklama ve konukların ve diğer misafirlerinle dinlen.

Biraz daha sofistike olmak isteyen akşamları, çatı katındaki ve limanlardaki restoranların bolluğuyla Kalkan'ın dar sokakları dolu